Ta ozdravitev kože - vse je povzročilo, da bi nekateri ljudski lasi padli ven

Ta ozdravitev kože - vse je povzročilo, da bi nekateri ljudski lasi padli ven

Dorothy Atkins

Dorothy Atkins | Urednik | E-mail

Retinoidi, pridobljeni z vitaminom, so že dolgo dermatologi, ki so najljubši zaradi zmanjševanja gub in odstranjevanja madežev, vendar tako kot pri vseh kozmetičnih izdelkih ste še vedno izpostavljeni neželenim stranskim učinkom po uporabi. Medtem ko so retinoidi znani, da občasno povzročijo suho, luskavost kože, ljudje zdaj poročajo, da je nov, hujši stranski učinek, kot dobro.

V zadnjem času, ko je en uporabnik Reddit-a imenovan cosmicatastrophy, objavil o prekomerni izpadanju las med uporabo zdravila Tretinoin (izdelek, ki temelji na retinoidih, imenovan tudi Retin-A), so se drugi ljudje odzvali s svojimi izkušnjami s preveliko odtekanjem po tritinoin uporabi.

Morda vam je všeč tudi: sistem, ki je popolnoma spremenil žensko lasje v 8 mesecih

"Nekaj ​​tednov po tem, ko sem začel Trentinoin, sem opazil povečanje količine las, ki sem jo izgubil," je pojasnila vesoljska krvavitev. "Pravkar sem spoznal, da bi lahko Trentinoin povzročil to skoraj 10 tednov po tem, ko sem prvič opazil simptom."

Presenetljivo se izkaže, da je to lahko možnost. Študije kažejo, da lahko zaužitje preveč vitamina A, običajno v obliki dodatkov, povzroči izpadanje las. Medtem ko se lokalno nanašanje izdelkov z vitaminom A očitno absorbira drugače kot ga jemlje, pa nedavna raziskava Food and Drug Administration navaja, da lahko lokalna kozmetika še vedno ogroža ljudi zaradi izpadanja las, še posebej, če jih uporabljamo v prekomernih količinah.

Vendar se vsi zdravniki ne strinjajo s tem. "Medtem ko so retinoidi lahko draži in če ste prevroče, lahko povzroči izpadanje las, včasih uporabljamo retinitis v formulacijah za rast las, ki pomagajo pri absorpciji in stimulaciji regeneracije las ter izboljšanju kakovosti lasišča in las," pojasnjuje njujorski dermatolog Doris Dan, MD, ki poudarja, da so ti izdelki dejansko lahko dobro za lase.

Dermatolog Beverly Hills Rhonda Rand, MD, se strinja, da je malo verjetno, da "če se uporabi Retin-A ali drugi lokalni retinoidi, kot je predpisano," bi sestavina povzročila izpadanje las. Pravzaprav ugotavlja, da je bila "Retin-A" nekdaj uporabljena na etiketi, da bi povečala učinkovitost Rogaine. " Čeprav je bila ideja, da bi Retin-A lahko pripomogel k večji absorpciji minoksidila, je en stranski učinek dr. Rand opazil, da so nekateri »ljudje razdraženi v svojih lasah in to lahko povzroči nekaj lase«.

Odpadki? Ne vržejte retinoidov še. Če nimate neželenih učinkov vaših retinoidov, ni nobenega razloga za prekinitev uporabe tega zdravila za nego kože. Medtem ko je pri retinoidih precej redko povzročiti kakršno koli stranski učinek, to zagotovo služi kot pomemben opomnik, da svojemu dermatologu poveste, če uporabljate katerokoli retinoide v svoji rutini, za vsak primer posebej, še posebej, če se počutite suhe , luskasto kožo ali prekomerno lase.

Delite S Svojimi Prijatelji

Sorodni Članki

add
close