Ta priljubljeni antibiotik je obrnil belce človeških oči modro

Ta priljubljeni antibiotik je obrnil belce človeških oči modro

Dorothy Atkins

Dorothy Atkins | Urednik | E-mail

Rahlo barva oči spremeni le redko signalne zdravstvene težave, navsezadnje se lahko barva oči spremeni s starostjo. Če pa so belce v vaših očeh, na primer, svetlo modro odtenek, je to vsekakor razlog za zaskrbljenost.

Na žalost se je točno to zgodilo z enim človekom, ki ga je moral pogledati zdravnika, potem ko se je njegovo oči pomaknilo v zastrašujoče barve mornarice. Poročilo, ki ga je objavil New England Journal of Medicine je pokazal 70-letnega moškega, ki je imel belce v očeh, medicinsko znan kot sklero, od mlečne do indigo. Presenetljivo je, da ni imel bolečine, njegova vizija je bila v običajnih smernicah, njegovo splošno oko pa je bilo popolnoma redno. Krivec tega obarvanja: priljubljen antibiotik z imenom minocycline, ki se običajno uporablja za zdravljenje bakterijskih okužb in hudih aken. Minocycline je znan tudi po svojih protivnetnih lastnostih, zaradi česar je zdravilo za bolnike z revmatoidnim artritisom.

Glede na poročilo je zadevni bolnik že več kot 15 let jemal minociklin kot zdravljenje z artritisom, ki je počasi opazil spremembo barve, ko je čas trajal. Čeprav ni natančno natančno, kako se ta proces zgodi, so zdravniki, ki so za tem člankom, Jawad Arshad in MD Rony Sayegh verjeli, da se lahko to zgodi kot stranski odziv minocikline in melanina ali železa, ki tvorijo "netopne komplekse", ki nastajajo v telo in palico okoli. Čeprav je bolnik zamenjal antibiotike, je imel še vedno blues po polnem letu na novih zdravilih.

To ni prvi prijavljeni primer barvanja minociklin ali hiperpigmentacije. Leta 2016 je bilo v študiji skoraj 300 bolnikov, ki so zdravilo uporabljali kot dolgoročno rešitev, ugotovilo, da je le 3% bolnikov doživelo modro obarvanost sklerje, več kot polovica bolnikov je pokazala nekaj znakov razbarvanja po štirih letih in pol , še posebej na koži.

Poleg tega članek objavljen v Ameriška akademija za oftalmologijo marec 2007 podrobneje opisuje podoben primer 79-letnega bolnika, imenovanega "Eleanor Green". Po desetih letih jemanja minocikline so delci njenega ušesa, lica, obrvi in ​​nohtov postali motni kobalt. Po prekinitvi zdravljenja je gospa Green pokazala le delno zmanjšanje pigmentacije. Barva nas je šokirala.

Delite S Svojimi Prijatelji

Sorodni Članki

add